Početna » Povratak Chen Longa na Azijskom prvenstvu & iznenađujući prvak Europe je Englez Rajiv Ouseph

2017 EUROPEAN CHAMPIONSHIPS

BADMINTON ASIA CHAMPIONSHIPS 2017

1.5.2017 8:59:00 - Bračni par Chris i Gabrielle Adcock kad osvoje europsko prvenstvo i nije neka vjest kako se radi o vrhunskom paru, kada Danci izgube i to je sasvim normalno kako Danska i nije što je nekad bila. Španjolka Carolina Marin prvakinja Europe, olimpijska je i svjetska prvakinja, i odavno je prevazišla tu stepenicu. Sestre Stojeve Gabriela i Stefani su izgubile finale u tri gema od Juhl/Pedersen, prava šteta, Bugarke predstavljaju cijeli Balkan koji postaje dobra europska priča. Englez Rajiv Ouseph prvak je Europe, svladao je mladog Anders Antonsena 21:19 21:19, a koji je u 1/2 finalu svladao glavnog favorita Prvenstva Viktora Axelsena. Hrvatska je imala svoje predstavnike; Katarina Galenić, Zvonimir Hoelbling i Zvonimir Đurkinjak; imali su veliku priliku napraviti nešto više, bivši europski prvaci Ivanov i Sozonov bili su blizu da ih se dobije u muškim parovima, Katarina i Đuro su izgubili u tri gema pojedinačno; treba im više natjecanja, imaju sredstva, imaju trenera, samo moraju igrati jača natjecanja, ma i više i bolje trenirati, naš Croatian International nije nikakvo mjerilo, blizu jesu, ali treba i iskorak & velika pobjeda... Azijsko badmintonsko prvenstvo je pokazalo da je Lin Dan još uvijek opasan igrač i za Lee Chong Wei-a na velikim natjecanjima nesavladiva prepreka, ali za Lin Dana Cheng Long je jednostavno našao odgovore i osvojio je ovo veliko natjecanje. Tai Tzu Ying iz Kineskog Taipeha je prije dva tjedna osvojila Singapur dobivši Carolinu Marin, evo sada i Azijsko prvenstvo pobjedivši Japanku Akane Yamaguchi. Prva je na svijetu i za sada nitko nema odgovora na njenu igru.