Početna » 31st WORLD MEDICAL AND HEALTH GAMES - Hrvatska ima svjetske prvake u badmintonu

31st WORLD MEDICAL AND HEALTH GAMES - Hrvatska ima svjetske prvake u badmintonu

Natjecanje je to koje se održava još od 1978. g. i nazivaju ga još i "malom olimpijadom". Naime, zastupljeno je oko 25 olimpijskih sportova. Ove godine nastupilo je oko 3000 natjecatelja iz 46 zemalja sa svih kontinenata.

U badmintonu je nastupilo oko 60 natjecatelja iz 20 zemalja. A najzanimljivije za hrvatski badminton je zlatna medalja u pojedinačnoj i konkurenciji muških parova. Titulu prvaka kod muškaraca pojedinačno osvojio je Antonio Lovrić, dok je u konkurenciji muških parova pobijedio dvojac Antonio Lovrić i Bojan Kubović. Dakako, treba spomenuti da je Bojan osvojio titulu prvaka sa malonogometnom ekipom CRO DOCS podijelivši naslov najboljeg strijelca.

Bronca u košarci - CRO Docs

Na ovom natjecanju bilo je dosta rezultata koji bi možda čak mogli ostvaririti normu i za Olimpijske igre, kao što je u atletici 10.29 sec na 100 m za muškarce ili pak u plivanju, 2 sekunde slabiji rezultat od svjetskog rekorda na 50 m delfin za muškarce.