Početna » 21. TEM YOUTH INTERNATIONAL & SLOVENIA JUNIOR 2015 - kadetsko srebro Inge Sadaić i Doroteje Brkić najbolji je hrvatski rezultat

Srebrne Doroteja Brkić i Inga Sadaić & zlatne Čehinje Bara Hadačkova i Jana Adamkova

Zagrebaši sa tri medalje

Tallulah Van Coppenolle (U-13)

Sergej Lukić (U-15)

Mihajlo Tomić (U-13)

Zlatni Jan Janoštik & Marek Aubus (U-15)

21.10.2015 9:15:00 - Prošlog vikenda od 16. do 18. listopada održavao se 21. TEM Youth International u Mokronogu, te Slovenia Junior u Mirni gdje se igrao i finalni dan. Kratki izlet među juniore imale su Ela Trstenjak i Inga Sadaić, izgubile su u tri gema od Čehinja Krpatova i Panochove. Hrvatska je imala dva 1/4 finala; Lucija Trgovac i Dora Drvodelić u ženskim, te Dora i Borna Drvodelić u mješovitim parovima. Youth je bio stvarno naporan, mečevi su se u petak i subotu igrali do 23 sata. Nije ni čudo kada je Youth imao 211 igrača, a Junior 137. Zagreb Maksimir imao je tri medalje; kadetsko srebro Doroteje Brkić i Inge Sadaić, pojedinačnu broncu Ivana Gotesmana među ml. kadetima te broncu Josip Meglića sa Lukom Banom u kadetima. Još je Luka Ban osvojio pojedinačnu broncu za Medvedgrad. Čehinje Jana Adamkova i Bara Hadačkova (U15) u finalu su bile kobne za naše cure, a Bara Hadačkova koja je u kolovozu osvojila veliki Langenfeld sada je osvojila i TEM protiv Vivien Sandorhazi iz Szegeda. Čehinja Tallulah Van Coppenolle osvojila je mlađe kadetkinje (U13). Sve cure koje smo spomenuli bile su s nama na pripremama. Finalista Marek Aubus dobio je Josipa u 1/8 finala, dok je Luka Ban izgubio u 1/2 finalu od Sergeja Lukića kasnijeg pobjednika natjecanja. Super Sergej 2003. je godište i igrao je do 15, a u tom godištu prvi je bio Mihajlo Tomić; što samo govori koliko su Srbi jaki. Mađarska je imala najbolje u jedanaestici; Kean Kigyos & Petra Hart. Srbija, Mađarska i Češka imaju odličnu generaciju. Jaka regija donosi samo dobro našima. Među juniorima pobjede su odnijeli Turci i Francuzi. Toma Junior Popov & Gregor Dunikowski predvodili su Francuze, a Kader Inal Turkinje. Turnir je bio na granici održivosti, ali organizator je svojom velikom ekipom uspio natjecanje odraditi do kraja.